Chytré blondýnky radí

Rady a tipy "chytrých blondýnek" jak se chovat, když hrozí nebo již nastala mimořádná událost a nebo je ohrožena Vaše bezpečnost.

Vážení spoluobčané,

vstupujete na stránky projektu "Vaše cesty k bezpečí", kde Vám pracovnice Hasičského záchranného sboru JmK, Krajského ředitelství Policie JmK a Zdravotnické záchranné služby JmK, p. o. poradí, jak správně postupovat při běžných druzích ohrožení, včetně ohrožení Vaší bezpečnosti či Vašeho majetku. Naleznete zde celkem 67 témat přehledně rozdělených do 17 kapitol (viz níže).

Veškeré materiály si zde můžete stáhnout a využít je pro Vaši připravenost na daná ohrožení. Tyto materiály je také možné využít pro další vzdělávání (výuka ve školách, přednášky apod.). Bez souhlasu Hasičského záchranného sboru JmK není povoleno texty, obrázky a fotografie upravovat nebo používat v jiném kontextu než je smyslem materiálu tohoto projektu.

Doufáme, že uveřejněné informace Vás zaujmou a pomohou Vám připravit se na stále častější a rozmanitější formy ohrožení, které nám život přináší.

Jménem všech partnerů projektu Vám přejeme klidné dny bez mimořádných událostí.   

blond.jpg

Přehled kapitol

 1. Tísňové volání
 2. Varování obyvatelstva
 3. Evakuace
 4. Předcházení požárům
 5. Chování při požáru
 6. Nebezpečné látky
 7. Blackout
 8. Extrémní klimatické jevy
 9. Povodně
 10. Přežití v přírodě
 11. Bezpečnost na silnicích
 12. Cesty do zahraničí
 13. Kriminalita obecně
 14. Kriminalita páchaná na dětech
 15. Kriminalita páchaná na seniorech
 16. IT kriminalita
 17. Podezřelé nálezy