(ALL) Jihomoravští hasiči odpojili 50 sirén

V důsledku poruchy technologie Jednotného systému varování a vyrozumění museli dnes příslušníci HZS JmK a specializovaná externí firma odpojit 50 sirén v 36 obcích Jihomoravského kraje.

To vše z důvodu samovolného spouštění varovného signálu "VŠEOBECNÁ VÝSTRAHA" na koncových prvcích varování, čili sirénách. Tato závada se poprvé objevila včera (27.6.2013) přibližně ve 20:30 hod. Následně se sirény rozezněly ještě třikrát, naposledy dnes (28.6.2013) ráno. Pravděpodobnou příčinou tohoto problému bylo selhání jednoho ze čtrnácti vysílačů na území Jihomoravského kraje.

V následujících obcích jsou momentálně odpojeny všechny sirény a není možné pomocí nich vyhlašovat požární poplach ani varovat obyvatelstvo.

Bedřichovice, Bohdalice, Boskovice, Bošovice, Bratčice, Brumovice, Doubravice n. Svitavou, Hodějice, Holubice, Josefov (okres Hodonín), Klobouky u Brna, Kučerov, Kunštát, Lednice, Letonice, Lovčičky, Milešovice, Mokrá Horákov, Otnice, Přísnotice, Podivín, Rakvice, Rousínov, Slavkov, Snovídky, Strážnice, Svitávka, Šitbořice, Šlapanice, Uhřice, Velešovice, Velké Pavlovice.

V Břeclavi lze využívat pět z osmi sirén, v Kuřimi dvě ze tří, v Olešnici jednu, stejně tak i ve Veselí nad Moravou a Viničných Šumicích.

O dalším průběhu, zejména o odstranění závady budete i nadále informování prostřednictvím webu www.firebrno.cz a krizport.firebrno.cz.